Eesti koondis sõitis Euroopa Meistrivõistlustele

Eesti koondis sõitis Euroopa Meistrivõistlustele!

Eesti Jahispordi Liidu esindajad sõitsid sel nädalal Euroopa Meistrivõistlustele Ungarisse. Koondis koosseisus Kalvi Viidas, Ain Vihermets,Tarmo Järvamägi, Peeter Jürisson, Igor Homin, Kristo Lipp ja Aili Popp jõudsid ligikaudu 2000km kaugusele võistluspaika Sarlospusztasse 27. juuni õhtuks.

Eile oli esindusvõistkonnal esimene treeningpäev erinevates võistluskohtades- harjutati CSPd , VSSi ja jooksvat metssiga. Võõrustajate korraldus tundub esialgu ladus ja tõrgeteta. Haavlilaskmise ja kuulilaskmise võistluspaikade vaheliseks transpordiks on rakendatud kaarik koos kahe mitte enam reipa hobusega, kuid transport toimib! Vähemalt Eesti võistkonnal pole takistusi tekkinud kuna kasutatakse oma transporti.
Treeningutel nagu ikka lähtutakse printsiibist, et raske õppustel, kerge võistlustel. Seega meie võistlejate tulemused selles faasis ei oma olulist tähtsust, sest minnakse ikkagi võistlustele oma võtma. Ainsa ja fataalse tagasilöögina saab esile tuua Aili Popp’i võistlusrelva, mille päästemehhanism lõpetas koostöö treeningharjutuste alguses. Läti kolleegide kohene abipakkumine samatüüpi relva pakkumise läbi leevendas oluliselt tekkinud pinget ja lootusetut olukorda. Sakslaste tiimil oli õnneks kaasas ka relvameister, kes peale pikka pusimist suutis tuvastada ka vea, milleks olid purunenud vedru. Nimetatud varuosa puudumine Ungaris kahjuks jätab Aili Popp’i võistlussoorituse meie Läti kolleegi poolt laenatud relva kanda. Samas usume, et Aili võistlusnärv ja kogemus ületab ka selle takistuse.
Tiitlivõistlusel osaletakse meeskondlikus heitluses ja Aili Popp naiste individuaalarvestuses.
Täna, so 29.06.2017 algusega kell 18:00 toimub Euroopa meistrivõistluste pidulik avamine ja võistlustega alustatakse homme, 30.06.2017!
Head sõbrad ja kolleegid, pöidlad pihku!
Reportaaz kohapealt, Sarlospuszta lasketiirust, saab täienduse juba homme ehk esimese võistluspäeva lõpuks tänu Margus Purlaule, EJSLi ja Kaitseliidu esindajale võistluspaigas.Täname siinkohal ka kõiki toetajaid, eesotsas Eesti Jahimeeste Seltsi ja Kaitseliiduga, tänu kellele Eesti koondise lähetamine võimalikuks sai.